Technologia

Rewolucja w fizjoterapii

Tradycyjne urządzenia elektromedyczne (zarówno prąd stały, jak i prąd zmienny) emitują niezmienną falę przez cały czas aplikacji w obszarze zabiegowym. Stała emisja to nie tylko cecha popularnych elektroterapii, takich jak Tens, czy częstotliwości radiowych, ale także innych technologii, takich jak hipertermia, krioterapia, ultradźwięki, pola magnetyczne, fale uderzeniowe lub lasery.
Wszystkie te bodźce pobudzają zdolności adaptacyjne, często mając niewielką wartość terapeutyczną lub ograniczony zakres zastosowania.


Sekretem jest Feedback

ENF generuje fale, które są automatycznie modyfikowane poprzez informację zwrotną zmiany impedancji skóry, zgodnie z algorytmem kompensacji. Ten ciągły proces adaptacji fali prowadzi do przywrócenia bioelektrycznego balansu błony komórek tworzących tkankę w obszarze zabiegowym.

Osiągnięta równowaga sprzyja procesom regeneracji tkanek, biorąc pod uwagę stopień urazu i potencjał pacjenta. Dzięki technologii ENF impulsy AC-FVW (prąd zmienny - zmienna fala sprzężenia zwrotnego) automatycznie zmieniają się w zależności od zmiany reakcji organizmu na bodziec. Różnorodność protokołów i wszechstronność terapii ENF prowadzą do uzyskania wysokiej jakości efektów terapii.


Działanie

Podczas kontaktu ze skórą pacjenta, ENF wysyła i odbiera impulsy, wymieniając je między dwiema elektrodami. Podczas tej wymiany zakończenia nerwowe odbierają impulsy i podlegają zmianom, które są rejestrowane przez urządzenie.

ENF jest używany w innowacyjny sposób. Procedura wykonania terapii ENF składa się z dwóch następujących faz:

Badanie obszaru zabiegowego

Skóra jest powierzchnią projekcyjną reakcji bioelektrycznych w tkankach. W przypadku patologii, zmienia się jej impedancja, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie ENF w każdym obszarze ciała, pozwalając łatwiej zidentyfikować objęte patologią punkty lub obszary i zmapować je w kompletny układ diagnostyczny.

Szczególnie zaskakująca może być jego niezwykła użyteczność, gdy dolegliwości pacjenta są złożone i wymagają podejścia diagnostyki różnicowej.

 

Terapia równowagi bioelektrycznej

Po zbadaniu obszaru zabiegowego druga faza polega na wyborze efektu terapeutycznego z menu ENF. Użytkownik wybiera ją zgodnie z analizą stanu patologicznego struktur anatomicznych, które wykazały anomalię w reakcji na bodziec.

Szeroki zakres efektów terapeutycznych i wszechstronność terapii ENF prowadzi do szybkiej poprawy w wielu jednostkach chorobowych.

 

Polecają nas

© 2021 ENF Therapy » Polityka prywatności

Projekt i wykonanie: Net Partners