Jesteś wykwalifikowanym i doświadczonym fizjoterapeutą. Prowadzisz swój gabinet fizjoterapeutyczny z pasją i zaangażowaniem, oferujesz profesjonalne zabiegi z zakresu rehabilitacji ruchowej, specjalistyczne masaże, terapię manualną, fizykoterapię i kinezyterapię. Konkurencja na rynku usług fizjoterapeutycznych jest jednak coraz większa. W Twojej miejscowości niemal każdego dnia powstają nowe gabinety rehabilitacyjne, rośnie też liczba domowych fizjoterapeutów, którzy oferują swoje usługi dojeżdżając do domu pacjentów. Jak dziś wyróżnić się na tym trudnym i coraz bardziej konkurencyjnym rynku?
Nowe usługi w gabinecie fizjoterapeutycznym
Fizjoterapia to z pewnością zawód przyszłości. Popyt na ten rodzaj usług rośnie i pewne jest, że nie będzie malał. Starzenie się społeczeństwa, sposób pracy przy komputerze, tempo życia oraz brak aktywności fizycznej sprawiają, że coraz więcej osób ma problemy z układem mięśniowo-szkieletowym oraz układem limfatycznym i mięśniowym również, a kolejki pacjentów chętnych do skorzystania z usług rehabilitacji są coraz większe.
Wraz ze wzrostem popytu na usługi fizjoterapeutyczne wprowadzane są nowe technologie i nowatorskie rozwiązania. W ostatnich latach nowością były m.in. laser wysokoenergetyczny czy fala uderzeniowa. Dziś są one już niemal standardem w każdym nowoczesnym gabinecie fizjoterapeutycznym. W sektorze tym zmiany następują bardzo szybko. Z jednej strony zaawansowane technologie napędzają rozwój fizjoterapii. Z drugiej – ważną tendencją w tej branży jest osteopatia, która stawia na holistyczne terapie personalizowane, ściśle dostosowane do konkretnych, jednostkowych potrzeb, wymagań i oczekiwań pacjenta. Jednym z najnowszych trendów jest zastosowania terapii ENF, która idealnie łączy zaawansowanie technologiczne z indywidualnym podejściem do pacjenta.
Czym jest terapia ENF?
Technologia ENF działa inaczej niż dotychczas stosowane inne bodźce fizykalne. Skrót ENF pochodzi od słów „electro-neuro-feedback”, a kluczem do zrozumienia oddziaływania tej terapii jest feedback, czyli informacja zwrotna. W skrócie i dużym uproszczeniu mechanizm ENF polega na dostosowaniu parametrów bodźca do uzyskanej informacji zwrotnej z układu nerwowego pacjenta, a następnie modulacji jej parametrów w taki sposób, aby osiągnąć parametry zdrowej tkanki. Impulsy zmieniają się zatem w zależności od reakcji organizmu na bodziec. To ciało pacjenta wysyła informacje zwrotne do urządzenia i niejako dyktuje mu, w jaki sposób chce być leczone. Technologia ENF opierająca się na informacji zwrotnej od pacjenta jest zatem nie tylko zaawansowana technologicznie, ale też maksymalnie spersonalizowana.
Ta możliwość indywidualnego dostosowania impulsów do potrzeb pacjenta wpływa na maksymalne zwiększenie skuteczności zabiegu. W terapii ENF efekty można już zobaczyć i odczuć po pierwszym zabiegu. Ale to nie jedyna korzyść z rozwiązań ENF. Trzeba podkreślić, że terapia ta jest niezwykle wszechstronna w zastosowaniu. Można ją wykorzystywać do leczenia różnych jednostek chorobowych i różnych części ciała. Z technologii ENF mogą z powodzeniem korzystać specjaliści z dziedzin fizjoterapii, medycyny estetycznej, ortopedii pooperacyjnej, neurologii, osteopatii, uroginekologii i terapii mięśni dna miednicy, a także stomatologii.
Możliwości technologii ENF
Dostępne na rynku rozwiązanie – ENF Studio – łączy w sobie ocenę tkanek i ich terapię. System wykorzystuje technologię Electro Neuro Feedback oraz mapowanie 3D, które obejmuje m.in. dermatomy, łańcuchy mięśniowo-powięziowe, punkty motoryczne i meridiany. Zaimplementowany w urządzeniu moduł anatomii 3D analizuje wszystkie struktury i układy – w bazie jest ponad 8000 elementów pogrupowanych na 17 poziomów. Co ważne, urządzenie jest przyjazne i intuicyjne w obsłudze, a organizowane szkolenia i warsztaty wspierają użytkowników w rozwoju swojej praktyki zawodowej i umiejętności, jak wykorzystać możliwości technologii ENF w pełni w odpowiedni i najskuteczniejszy sposób, zarówno w samodzielnej pracy, jak i w połączeniu z innymi metodami i technikami.
Dlaczego warto wprowadzić ENF do swojego gabinetu?
Korzyści z wprowadzenia programu ENF odczują Twoi pacjenci. Ten rodzaj terapii możesz proponować do leczenia wielu różnych problemów kostno-stawowych, w tym stanów zapalnych, również przewlekłych, krwiaków, torbieli, zwapnień i zwyrodnień, a także jako wsparcie w rehabilitacji stanów po kontuzji, złamaniach czy operacjach ortopedycznych. Efekty technologii ENF są naprawdę spektakularne. Pacjenci zgłaszają bardzo szybkie ustąpienie bólu oraz znaczne zwiększenie stopnia ruchomości leczonych układów. Warto podkreślić, że pozytywne zmiany następują wyjątkowo szybko – w niektórych przypadkach nawet po jednej sesji, co z pewnością jest wyróżnikiem tej metody na tle innych procedur fizjoterapeutycznych.
Benefity z terapii ENF dla Twojego biznesu
Inwestycja w urządzenia ENF przekłada się więc na wymierne korzyści biznesowe – wizerunkowe i finansowe. Terapia ENF oznacza możliwość wprowadzenia nowych usług o wysokim poziomie skuteczności. Dzięki temu zwiększysz zainteresowanie ofertą Twojego gabinetu. Trzeba podkreślić, że ze względu na wysoką efektywność terapii ENF pacjenci będą chętnie do Ciebie wracać, a także polecać Twoje usługi innym. Rekomendacje i referencje mają ogromne znaczenie w tej branży. Dla Twojego gabinetu fizjoterapeutycznego oznacza to możliwość pozyskiwania nowych klientów, a co za tym idzie zwiększenie przychodów i zysków.
Podsumowując, jeśli prowadzisz gabinet fizjoterapii pamiętaj, że o jego sukcesie decyduje nie tylko wiedza, doświadczenie, umiejętności i pasja Twoja oraz Twoich pracowników. W tym sektorze musisz „trzymać rękę na pulsie”, musisz sprawdzać i wprowadzać nowości – w fizjoterapii niezbędny jest nieustanny rozwój. Konieczne jest stałe i konsekwentne wdrażanie nowych usług oraz rozszerzanie oferty o nowatorskie i innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń. Jednym z nich jest właśnie terapia ENF – zgodna z najnowszymi trendami fizjoterapii, czyli nowoczesna i personalizowana, skuteczna i szybka, precyzyjna i celowana. ENF przynosi korzyści pacjentom i właścicielom gabinetów fizjoterapeutycznych.